Главная / Спорт / Топ-3 подій тижня в НХЛ Олександр Овечкін обігнав Яромира Ягра

Топ-3 подій тижня в НХЛ Олександр Овечкін обігнав Яромира Ягра

Ось і підійшов до кінця другий ігровий тиждень найсильнішої хокейної ліги світу — НХЛ (Національна хокейна ліга). Підвести підсумок, як завжди, вам допоможе наступний рейтинг.

1) Роль особистості в історії — «Вашингтон Кепіталз»

«Кепіталз» ударно почали сезон, вигравши три матчі з п’яти. Але на минулому тижні команда дала збій.

Спочатку відбулося найбільша поразка (2:8) від «Філадельфії Флайєрс» на виїзді. Потім команда поступилася вдома «Торонто Мейпл Ліфс» — 0:2. Головна зірка «столичних» — Олександр Овечкін — в цих іграх не тільки не відзначився, але до того ж заробив собі показник корисності «- 5».

Хоч якось виправити ситуацію, вдалося в недавньому поєдинку проти «Детройт Ред Уінгз». Підопічні Баррі Троца змогли перемогти в овертаймі. І доклав до цього свою руку і ключку безпосередньо Олександр Великий. Капітан «Кепіталз» оформив свою 20-ту шайбу в овертаймі у кар’єрі. І тепер вийшов на перше місце за цим показником, обійшовши легендарного чеха Яромира Ягра.

Але що ж тепер виходить? Нападник повинен і двері в ФБР вибивати (про це писав «МК»), і голи в кожному матчі забивати, щоб його команда перемагала? Боюсь, що з таким підходом, добитися бажаної мети «столичним» буде нелегко.

2) Каліфорнійська різанина бензопилою або 7-е поразка «Монреаля» поспіль

А ось у кого справи йдуть дуже погано, так це у «Монреаль Канадієнс». Після домашньої поразки в овертаймі від «Торонто Мейпл Лівз» на минулих вихідних команда Клода Жульєна провела тривалий каліфорнійське турне. Команда по черзі відвідала такі міста, як Сан-Хосе, Лос-Анджелес і Анахайм.

Спочатку «канадці» програли «Шаркс» — 2:5. Тим самим продовживши свою серію без перемог у Сан-Хосе аж до 11 ігор.

Наступною точкою став «Стэйлс-Центр» в Лос-Анджелесі. У цій зустрічі голкіпер «Канадієнс» Ел Монтойя захищав свої ворота як міг, відбив 37 кидків суперника. І питання тут було відкрито аж до початку третього періоду. В результаті місцеві «Кінгз» в останні 20 хвилин забили ще чотири шайби, вигравши з підсумковим рахунком 5:1. «Королі» залишили гостей з носом, а себе колективом, який в основний час ще не програвав.

Ну і остання битва в рамках «каліфорнійського турне» — проти «Анахайм Дакс» — стало апогеєм всього, що відбувається. Тут було все: дубль нападника господарів Дерека Гранту, який жодного разу не забивав в попередніх 92 матчах НХЛ. Рекордні в історії клубу 30 кидків «Монреаля» у другому періоді по воротах Джона Гібсона. Більш того, з них 28-воротар господарів відбив, тим самим встановивши клубний рекорд за сэйвам за один період. І зламана про штангу ключка Керрі Прайса як підсумок — коли рахунок став 6:2 на користь «Анахайма».

І що ж ми маємо на виході? Сьоме поспіль поразка «Монреаля», останнє місце в східній конференції і найгірший старт команди з 1941 року.

3) Про «Вегасі» і майбутньому

«Вегас Голден Найтс» видав найкращий старт в історії для свіжоспеченої команди НХЛ. Підопічні Жерара Галлана вже виграли п’ять з шести перших поєдинків, повторивши результат «Монреаля» столітньої давності. І швидше за все, на цьому «золоті лицарі» не зупиняться.

І якщо спочатку перемоги пояснювалися підвищеним ажіотажем і високої емоційної складової, то тепер громадськість починає розмірковувати про перспективи участі команди в плей-офф.

На тижні були обіграні «Бостон» і «Баффало». Причому в грі з «Брюїнз» дебютував наш співвітчизник Вадим Шипачьов. Нападник за трохи більше 10 хвилин проведених на льоду став першим гравцем за 47 років, який в дебютному матчі забив переможний гол. Фантастика! Та й травма воротаря команди — Марка-Андре Флері — не стала перешкодою: «лицарі» також справно набирають очки.

«Вегас» все продовжує нас дивувати і закономірним підсумком цих успіхів, звичайно ж, стане перше за 50 років потрапляння в плей-офф команди-новачка.

Краще в «МК» — у короткій вечірньої розсилці: підпишіться на наш канал в Telegram