Home / Спорт / Огляд недільних матчів 24-го туру РФПЛ

Дата та час початку матчу: 23.04.2016, 12:00 (час московський).
Місце проведення: р. Томськ, стадіон «Труд»
Головний арбітр: Сергій Карасьов, р. Москва.

Голи: Ойеволе, 22 – 0:1, Пугін, 36 – 1:1, Георгієв, 73 – 1:2.

Протокол матчу «Томь» – «Оренбург»

Незважаючи на всі опори «Томі», їй не вдалося домогтися позитивного результату в поєдинку з одним із своїх головних конкурентів. Шанси сибіряків і без того бачилися примарними, а тепер і зовсім важко говорити про чудесне спасіння підопічних Валерія Петракова. Гра ж на початку першого тайму була приблизно рівною, і лише до середини оренбуржці стали трохи частіше і трохи небезпечніше атакувати. Це досить швидко принесло результат. На 22-й хвилині після подачі Нехайчика з кутового Ойеволе з меж воротарського майданчика замкнув сферу у ворота – 0:1!

Після цього господарі міцно заволоділи територіальною перевагою, і передумов до голу томського клубу не було. А він стався на 36-й хвилині. Голишев з центру чужої половини поля проштовхнув м’яч вперед на Пугина, Олексій зупинив сферу в районі дужки і потужним ударом запустив сферу в лівий нижній кут якраз під Руденко – 1:1! «Томь» на куражі зуміла вирівняти гру, але на більше сподобиться не змогла.

А ось на початку другої сорокап’ятихвилинки «Оренбург» ледь не вийшов вперед. Дюріш не реалізував вихід один на один з Мелиховым і влучив у каркас! Томич досить непогано оборонялися, і іноді навіть розвивали перспективні рейди, але дружина Роберта Євдокимова виглядала солідніше. Особливо небезпечних моментів не було, проте на 73-й хвилині гостям знову допоміг стандарт. Визнаний майстер штрафних ударів Благої Георгієв пострілом з дужки під ліву штангу змусив Меліхова капітулювати – 1:2! На спробу камбек у «Томі» вже не вистачило сил: у час, що залишився «Оренбург» був ближче до того, щоб забити третій. Особливо небезпечно було, коли Саная зарядив у поперечину, і коли Сіваков вразив ворота, але з офсайду.

Таким чином, «Оренбург» набрав 22 очки і за підсумками туру розташувався на 13-й сходинці, відірвавшись від «Томі» на 9 очок, і, що важливіше, від «Арсеналу» – на 3 залікових бали.

«Крила Рад» – «Рубін» – 0:0

Дата та час початку матчу: 23.04.2016, 14:30 (час московське).
Місце проведення: р. Самара, стадіон «Металург»
Головний арбітр: Володимир Москальов, р. Воронеж.

Протокол матчу «Крила Рад» – «Рубін»

Незважаючи на нулі на табло, подивитися в поєдинку «Крила Рад» – «Рубін» було на що. Інші баталії навіть з забитими голами бувають менш цікавими. Гра з перших хвилин проходила на зустрічних курсах, але випади самарцев виглядали куди небезпечніше. Були непогані позиції у Корніленко і Зуєва, однак удари вийшли зовсім не дуже: то в бік кутового прапорця, то вище воріт, то вправо. Постріл Ятченко на 15-й хвилині вийшов найнебезпечнішим у всьому першому таймі – там рижикову одного довелося вступати в гру. «Рубін» проводив відповідні атаки, але Конюхова казанці не турбували.

На 20-ій хвилині сталася перша заміна: замість травмованого Ятченко вийшов Таранов. А самарці продовжували з завидною сталість тероризувати володіння гостей, які відповіли лише парочкою не особливо небезпечних пострілів у виконанні Жонатаса. Другий тайм вийшов більш рівним, а найреальніший шанс відкрити рахунок у матчі на цей раз упустив «Рубін» – після знижки Жонатаса Жемалетдинов перевірив на міцність каркас воріт. Кінцівка вийшла гострою в плані кількості атак, але їх якість у підопічних Вадима Скрипченко було набагато вище. Однак забити «Крила Рад» так і не зуміли.

Самарці пропустили вперед себе «Оренбург», але залишилися поза зоною вильоту. А «Рубін», распрощавшийся з мріями про Лігу Європи, опускається на не дуже приємну дистанцію від зони стикових матчів – 7 очок. Зрозуміло, що, швидше за все, дворазові чемпіони Росії за останні 6 турів не впадуть так низько, але… Не того чекали вболівальники з Татарстану, не того.

«Краснодар» – «Арсенал”» – 2:0 (0:0)

Дата та час початку матчу: 23.04.2016, 17:00 (час московський).
Місце проведення: р. Краснодар, стадіон «Краснодар»
Головний арбітр: Олексій Матюнін, р. Москва.

Голи: Каборе, 49 – 1:0, Смолов, 84 – 2:0

Протокол матчу «Краснодар» – «Арсенал»

У заключному матчі 24-го туру чемпіонату Росії з футболу «Краснодар» на своєму полі переграв «Арсенал». Очікувалося, що «городяни» досить легко розберуться з аутсайдером, ось тільки підопічні Сергія Кір’якова приїхали на південь країни не програвати. Якщо перші п’ятнадцять хвилин пройшли під диктовку команди Ігоря Шалімова, то потім «зброярі» на деякий час перехопили ініціативу. Та так, що ледь не забили два м’ячі. Два прекрасних шанси мав Мусу Думбія, але спочатку господарів виручив Синіцин, а потім сенегалець не потрапив в створ.

Правда, через якісь миті після цього гості могли пропустити – Перейра вийшов один на один з Габуловым, та не зміг переграти голкіпера. Гра до кінця першого тайму йшла рівною, а от шансів на успіх більше мали туляки, особливо наприкінці. Удар Шевченка з льоту з лінії одинадцяти метрів потягнув Синіцин, а через хвилин Сунзу з ближньої дистанції намагався забити головою, але промазав. По ударам: 7(4) проти 3(1) на користь «Арсеналу» за підсумками першої сорокап’ятихвилинки! Виникло питання: хто тут господар, хто фаворит?

На самому початку другого тайму «Краснодар» допоміг розібратися з цією дилемою. На 49-й хвилині після прострілу Подберезкина хтось із захисників «Арсеналу» невдало виніс м’яч назад на Каборе, який метрів з 22-х потужно приклався до снаряду і поклав його в лівий нижній кут воріт – 1:0! Протягом найближчих хвилин після голу «Краснодар» активно атакував, але на 60-й хвилині ледь не відігрався «Арсенал». Ігор Шевченко вийшов один на один з Синіциним, хотів пустити м’яча зверху і влучив у поперечину!

Туляки великими силами відійшли в оборону, краснодарці ніби як атакували, але нічого небезпечного не виходило. Навпаки, у «зброярів» був ще один шанс після обрізки Гранквіста біля своїх воріт, проте Шевченко з гострого кута не влучив. А на 84-й хвилині Федір Смолов поставив крапку. Подберезкин отримав м’яч з глибини і направив його в бік Смолова на лінію штрафного. Приблизно звідти Федір і пробив під праву від себе стійку – 2:0! Після цього все було скінчено для команди гостей.

Таким чином, «Краснодар» набирає 41 бал і відривається від переслідувачів на 5 очок. Але тепер це не має бути головним для підопічних Ігоря Шалімова, а те, що до третього «Зеніту» зараз рівно таку ж відстань! «Арсенал» ж залишається в зоні вильоту, причому він відстав від «Крильєв Совєтов» на три пункти – не критично, але вже серйозно, з урахуванням того, що до цього дистанція між їх з «Оренбургом» трійцею була всього лише 1 бал.

Источник: readfootball.com