Новини
Home / Спорт / Огляд матчу «Челсі» – «Тоттенхем», 4:2, 22.04.2017

Огляд матчу «Челсі» – «Тоттенхем», 4:2, 22.04.2017

Туманний Альбіон продовжує радувати шанувальників футболу топовими протистояннями, сьогодні ми стали свідками лондонського дербі між клубами, які йдуть на провідних позиціях в АПЛ. В рамках ½ фіналу Кубка Англії «Челсі» на величезному стадіоні «Уемблі» приймав «Тоттенхем». На шляху до півфіналу «аристократи» залишили за бортом: «Петерборо», «Брэнтфорд», «Вулверхемптон» і клуб свого екс-тренер «Манчестер Юнайтед». «Шпорам» траплялися виключно представники нижчих дивізіонів: «Астон Вілла», «Уикомб», «Фулхем» і «Миллоул». Матч обслуговував кваліфікований рефері Мартін Аткінсон.

«Челсі» – «Тоттенхем» 4:2

Антоніо Конте в силу різних причин виставив напіврезервний склад, вибравши перевірену тактику 3-4-3. Еден Азар і Дієго Коста залишилися на лаві запасних, а Харрі Кейхіл пропускав матч з-за хвороби. Замість Кейхила в центрі оборони з’явився Натаніель Аке, а не Террі або Зума, що прогнозувалося. На вістрі атаки грав Міші Батшуайи, який у цьому сезоні зіграв лише 500+ хвилин. Маурісіо Почеттіно вибрав нестандартну тактичну схему 3-4-2-1. «Шпори» грали основним складом, набирає форму лідер атаки Харрі Кейн, який вийшов з перших хвилин. З-за травм поза заявки виявилися Роуз, Уинкс, Ламела і Ворм.

«Аристократи» з місця в кар’єр розпочали гру, і вже на 5-й хвилині рахунок був 1-0 на їх користь. Тобі Алдервейрелд зніс Педро на підступах до штрафного, заробивши попередження в пасив. Стандарт виконував Вілліан, чудово пробивши в голкиперский кут. Цікаво, що в цьому м’ячі є помилка Льоріса, який спочатку сіпнувся вправо, а потім не встиг дотягнутися. «Шпори» кинулися відіграватися, окопалися біля штрафного майданчика «Челсі» і свого домоглися. На 18-й хвилині Крістіан Еріксен навісив з правого флангу, а Харі Кейн, незважаючи на те, що м’яч летів на висоті коліна, головою переправив його у дальній кут, 1-1.

Після забитого м’яча «Тоттенхем» упевнено контролював м’яч, граючи першим номером. Гравці «Челсі» великими силами відійшли на свою частину поля, великими силами оборонялися, але також великими силами вибігали в контратаки. На 36-й хвилині Ян Вертонген зробив крос з лівого флангу в штрафну, Ерік Дайер головою пробивав, але не влучив у дальній кут. Через кілька хвилин здалеку вистрілив Крістіан Еріксен – в руки Куртуа. «Сині» сиділи в обороні протягом усього тайму, але на 42-й хвилині організували контрвипад, що призвело до другого забитого м’яча. Мозес увірвався в штрафну з правого флангу, але нарвався на підкат Сона – пенальті. Одинадцятиметровий виконував Вілліан, бездоганно розвівши голкіпера і м’яч по кутах.

«Тоттенхем» агресивно, у спортивному сенсі, почав другий тайм, на 52-й хвилині це принесло дивіденди. Крістіан Еріксен з глибини поля віддав передачу за спину захисникам «Челсі», туди увірвався Справі Еллі і проштовхнув м’яч повз Куртуа, 2-2. «Шпори» продовжували тиснути на ворота «Челсі», Антоніо Конте прекрасно розумів, що це може погано закінчитися, тому зважився на подвійну заміну. Замість Батшуайи на полі з’явився фактурний Дієго Коста, який покликаний зачепитися і притримати м’яч на вістрі атаки. Також вийшов Еден Азар, замінивши Вілліана, він повинен був разом з Педро розривати фланги атаки. Незабаром відреагував і Маурісіо Почеттіно, випустивши фулбэка Уокера замість Сон Хин-Міна.

«Аристократи» продовжували захищатися, але в черговий раз у цьому матчі одна з небагатьох вилазок на половину поля суперника увінчалася успіхом. Після подачі з кутового Еден Азар підхопив м’яч на підступах до штрафного майданчику і лівою ногою сильно пробив у дальній кут, 3-2. Як бачимо, тактичний хід Антоніо Конте був своєчасним і вдалим. Зовсім скоро «сині» знову вирвалися з-під атакуючого купола «шпор» і організували ще одну гольову атаку. Азар змістився з правого флангу, відпасував у центр на Неманья Матіча, якому вдався феноменальний удар у «дев’ятку» без шансів для Уго Льоріса. Деморалізовані гравці «Тоттенхема» продовжували інертно атакувати, чотири рази в цьому матчі вони володіли тотальною перевагою, тиснули на ворота суперника, але в підсумку саме вони пропускали. На останніх хвилинах оператор показав загальний план площі біля «Уемблі», неозброєним оком було помітно, як фанати «Тоттенхема» масово покидають стадіон. У компенсований час Харрі Кейн мав шанс повернути свою команду в гру і забезпечити божевільну кінцівку. Нападник потужно пробив зі стандарту, прошивши стінку і навіть Куртуа, але м’яч зрадницьки закрутився на самій лінії після чого кіпер «Челсі» намертво його зафіксував.

Таким чином, «Челсі» в дивовижному матчі здобув непросту перемогу і пробивається у фінал Кубка Англії. «Сині» протягом всієї гри захищалися, але здобули потрібний результат, ось що значить тактика, браво, Антоніо Конте. Вже завтра також на «Уемблі» відбудеться інший півфінальний матч «Арсенал» – «Манчестер Сіті».

Источник: readfootball.com